Közeljövőben induló csoportjaink:
Szülői irodalomterápiás önismereti csoport
Facebook – esemény eléréséért kattintson ide
Hogyan tudnék saját gyermeke(i)m legjobb szülője lenni? szülőcsoport regisztrációs linkje és további információk:
https://forms.gle/kqL58P1v2odAHFdv6
Szülőnek lenni egy élethossziglan tartó kirándulás, olyan terepen, ahol még sosem jártunk, sőt, a mi útjainkat azok sem ismerik, akiktől tanácsokat és útmutatásokat várunk vagy kapunk, akár kéretlenül is. Ki több, ki kevesebb tudatossággal, bizonyossággal vág bele a szülőségbe, de az út során mindannyian találkozunk azzal, hogy néhány dolog, amit biztosnak hittünk, az képlékennyé válik, más dolgok, amelyekben bizonytalanok voltunk vagy kételkedtünk, úgy mennek, mint a karikacsapás. A szülői szerep folyamatos önismereti helyzeteket tár elénk, akkor is, ha még valaki csak vár egy épphogy megfogant életre, és akkor is, amikor már a szülői szerep mellett nagyszülői feladatokat is ellát valaki. És ha mindenki saját, egyedi útját járja is, tudunk miről beszélgetni. Vannak hasonló helyzetek, rengeteg kérdés, sokféle módszer, eszköz, megoldás, és ezerféle gondolat, érzelem, melyek megosztása, illetve mások tapasztalatainak meghallgatása segít tisztázni, merre vezet saját utunk. Az irodalomterápiás módszertannal vezetett beszélgetések alkalmasak arra, hogy egy-egy témát, úgy járjunk körül a szövegekkel kísérve, hogy az megsokszorozhatja erőforrásainkat.
Szülői irodalomterápiás önismereti csoport
Facebook – esemény eléréséért kattintson ide
Önismereti csoport kamaszoknak regisztrációs linkje és további információk:
https://forms.gle/bvng8ML8xfE9ewHp7
Kamasznak lenni nehéz. Egy egyre gyorsabban változó külvilágban egy folyton változó belső világ. Ismerd meg magad, ismerd meg a körülötted élőket, igazodj a külső feltételekhez, vagy változtasd meg őket… nem könnyű mindezt egyszerre összelegózni!
Jó lenne néha némi fény a sötétben, hogy mikor merre indulj? Jó lenne eligazodni a kortársak világában? Jó lenne támogató társakat találni a felnőttek világában is? Jó lenne, ha mindez úgy történhetne, hogy még időtöltésnek is kellemes?
A csoport célja, hogy a csoporttagok egy védett közegben beszélgethessenek érzéseikről, gondolataikról az irodalmi szövegekre és egymásra reflektálva, a beszélgetések során megtapasztalhassák a csoport támogató erejét, és az ülések után mindenki úgy érezze, kapott valamit másoktól és adott valamit másoknak. Cél, hogy a beszélgetések során a csoport résztvevői kapcsolódjanak egymáshoz, átérezzék a többi csoporttag érzéseit, megértsék egymás gondolatait, lássák a többi résztvevő sokszínűségét, megéljék az elfogadást és letegyék feszültségeiket.